Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Letní kina na Prostřední Bečvě

Obec promítne o prázdninách pod širým nebem tři filmy. První hned zítra - v pátek 13. července.

Prvním promítaným filmem bude v pátek 13. července dobrodružná akční komedie Jumanji: Vítejte v džungli (2017). Film vypráví příběh čtveřice školáků, kteří objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji. Následně se ocitají všichni v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... Letní kino začíná ve 21.30 vedle Sokolovny u fotbalového hřiště.

Dalším snímkem je český film režiséra Jana Svěráka Po strništi bos (2017), jehož hrdiny Edu Součka a jeho tatínka znáte z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského života. Rodiče Edy hrají Ondřej Vetchý a Tereza Voříšková. Jeho dědečka pak ztvárnil Jan Tříska, pro kterého to byla jedna z posledních rolí. Film promítneme v pátek 3. srpna v areálu Kněhyně.

Poslední kino uzavře prázdniny, protože ho promítneme v pátek 31. srpna opět u Sokolovny u fotbalového hřiště. Na své si tentokrát přijdou určitě děti, ale i jejich rodiče. Animovaný film Coco od společnosti Pixar (Auta, Hledá se Nemo, V hlavě, Ratatouile aj.) slibuje zážitek pro všechny věkové kategorie. Malý Miquel se chce navzdory podivnému rodinnému zákazu věnovat hudbě. Souhrou okolností se dostane do Říše mrtvých, kde se dozví pravdu o své rodině a pomůže vyřešit jednu dávnou křivdu. S poselstvím filmu - pěstujme si vztahy s našimi blízkými - nelze než souhlasit.

Vstupné na všechna promítání je dobrovolné. Stačí si jen sbalit deku a přijít.