Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Fotogalerie- ohlédnutí za setkáním na Kotlové 2023

Fotogalerie- ohlédnutí za setkáním na Kotlové 2023

 V sobotu 22. července se uskutečnilo již tradiční SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ NA KOTLOVÉ.

Jako každý rok se soutěžilo v pasekářských dovednostech. Nechyběli ani portáši, kteří celé klání odstartovali salvou z pušek. Řezalo se dřevo, jezdilo se na trakaři, proběhla pivní štafeta a týmy se přetahovaly lanem. Po sečtení výsledků ze všech disciplín můžeme hrdě konstatovat, že první místo získala Prostřední Bečva. Všem soutěžícím i skvělému publiku, které naše soutěžící podporovalo DĚKUJEME! 😊

Setkání na Kotlové

 V pátek před akcí vládla Horní Bečvě bouřka, a pěkně vydatná. Organizátoři, kteří už celý týden sledovali oblohu a škaredě se dívali na každý šedý mrak, si ale tentokrát ani na minutku nepřipouštěli, že by v sobotu pršelo. A taky že ne. 

Od časného rána se údolím Kotlové ozývalo pasekářské “Hhhhhhh”, jak se mezi sebou Pasekáři s radostí zdravili. Šrumec byl v chalupě, tam se žehlily kroje, krájely se klobásky i se chystaly poslední věci do všech stánků a výčepních míst. Rušno bylo i ve stodole, kde se začala brzy linout vůně grilovaných žebírek, i u ohniště, kde spokojeně bublal v kotlíku skopový gulášek. Dopoledne uběhlo jako voda a první zvědavci přicházeli jak od Soláně, tak z Horní Bečvy, Prostřední Bečvy nebo z Velkých Karlovic. 

Ve dvě hodiny vrchní pasekář Jára Fejfar spolu s moderátorem dne Zdeňkem Chrásteckým přivítal hosty a Portáši salvou ze svých pušek odstartovaly soutěžní klání. Do první soutěže v řezání dřeva si zástupci obcí vylosovali pořadí a pár slovy přivítali závodníky. Horní Bečva nasadila osvědčenou nejstarší dvojici Křenek - Polách a zkušeně získala na dlouho vedoucí čas. Nicméně prvenství a nejvíce bodů nakonec ukořistila mladá krev soutěžící za Prostřední Bečvu Martinák - Žitník.  

Jízdu na trakaři s přehledem ovládla opět Prostřední Bečva, vítězství v pivní štafetě si ovšem nenechala Horní Bečva utéct. Pasekáři skončili v pivní štafetě druzí a připsali si cenné body. Velké Karlovice jsou v této disciplíně lepší než v ostatních, avšak v průběžném pořadí zůstávají na posledním místě. Po krátké pauze a vystoupení Karlovjanek je jasné, že Prostřední Bečva si vysloužila divokou kartu a jde přímo do finále soutěže v tahání lana. Tato divácky atraktivní soutěž přilákala fanoušky ze všech obcí a Hutisko - Solanec, které se dosud pohybovalo ve středu tabulky, se dralo dopředu jako lev. Po skvělých soubojích ale na finále s Prostřední Bečvou nestačilo. 

V krátké pauze na sečtení konečných výsledků vystoupila se svým uměním skupina odzemkářů za doprovodu cimbálové muziky Soláň. Nutno říci, že umění to tedy je, a každý přítomný měl možnost si to i vyzkoušet. To vše přispělo k dobré náladě a mohly se vyhlásit konečné výsledky. Velké Karlovice se přišly hlavně zúčastnit a obsadily čtvrté místo. Po shodném počtu bodů si třetí místo podělili Pasekáři a Horní Bečva. Druzí Hutišťané si doslova vybojovali druhé místo a není překvapením, že Prostřední Bečva se silnou a hlasitou fanouškovskou základnou letošnímu soutěžnímu klání vévodila z prvního místa. Soutěžící si odnesli hodnotné ceny od partnerů akce, kterým děkujeme. Vesele se pak pokračovalo v setkávání a tančení s cimbálovkou Soláň, která zlákala k tanci i jednoho slavného herce - Martina Písaříka, takže jste si kromě pocitu z krásného odpoledne mohli odnést i fotku. 😊 Hrálo se a zpívalo až do rána a bylo hezky.

Příští rok si stejně jako Marin Písařík zapište do kalendářů třetí sobotu v červenci a přijďte se zase potkat. Krásně je na Kotlové.

autor Zdeňka Vaníčková

Fotogalerie