Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Výstava v šindelovém domečku - Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

Výstava komiksů v Šindelovém domečku na návsi bude probíhat 10.6. – 31.8. 2021.

Místní knihovna připravila novou výstavu a to ve spolupráci s obcí, T klubem kulturní agenturou a s rožnovským rodákem Tomášem Prokůpkem, který se dlouhodobě zabývá historii českého komiksu. Ten také přišel s nápadem sestavit antologii současných tvůrců u příležitosti 90. výročí od prvního vydání Rychlých šípů. Podařilo se mu získat podporu nakladatelství Akropolis i skautské nadace Jaroslava Foglara.

 

„Rychlé šípy představují nepřehlédnutelný fenomén domácí popkultury, jehož význam záhy překročil hranice obrázkového seriálu a který zásadně ovlivnil řadu následujících generací čtenářů. Ani jemu se ale nevyhýbá postupné stárnutí, a tak stálo za to vyzkoušet, jestli je dnes možné vytvořit nové příběhy Rychlých šípů, jež by dokázaly oslovit současné čtenáře a přitom si zachovaly alespoň některé výrazné rysy originálních příběhů,“ upřesňuje svůj záměr Prokůpek.

 „Výstava určitě zaujme generaci, která na Rychlých šípech vyrůstala, cílíme ale také na mladé publikum, žáky a studenty, kteří se s tvorbou Jaroslava Foglara seznamují v rámci školní výuky.“