Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Prostřední Bečvou projede cyklistický závod Sazka Tour

Fanoušci cyklistiky by si v pátek 6. srpna neměli nechat ujít průjezd největšího cyklistického závodu v ČR SAZKA Tour (dříve Czech Tour). Závodu se účastní nejlepší světové cyklistické týmy kategorie World Tour a nejlepší domácí jezdci.

Trasa SAZKA Tour bude 731 km dlouhá s převýšením 12600 m a je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. Závod je rozdělen do čtyř etap a celá trasa je protkaná divácky atraktivními místy, na nichž leží horské a sprintérské prémie. Ve světovém pelotonu například již dobře známé Dlouhé Stráně, Červenohorské sedlo, Videlský kříž, Ecce Homo, Pustevny a Bumbálka.

V našem regionu budou cyklisté v pátek 6. srpna. Na cestu dlouhou 206 km vyrazí z Olomouce přes Odry, Kojetín, Frenštát pod Radhoštěm až do Trojanovic. Po Knížecí cestě vystoupají na Pustevny, sjedou do Prostřední Bečvy a pokračují na Soláň, Bumbálku, Ostravici, zpět do Trojanovic a opět po Knížecí na Pustevny. Cílová páska druhého etapového dne bude u horní stanice lanovky na Pustevnách. Po dobu přejezdu závodníků bude krajská komunikace z Pusteven na Prostřední Bečvu uzavřena. Diváci jsou srdečně zváni.

-sr-

web akce

foto Jan Brychta, SAZKA Tour