Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Cyklobusy budou Valašsko brázdit až do konce léta

Nejznámější turistické cíle Beskyd a Vsetínských vrchů na území Zlínského kraje budou v letní sezóně dostupnější pro cyklisty. A to nejen pro ty nejzdatnější, ale i pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Od 1. července až do 28. září totiž budou Valašsko brázdit linky cyklobusů – autobusů s vlekem, které poberou až 22 kol.

„Chceme, aby Integrovaná doprava Zlínského kraje pokryla nejen dopravu občanů za povinnostmi, do zaměstnání, do škol nebo na úřady, ale aby jim umožnila i aktivní trávení volného času,“ uvedl Ing. Martin Štětkář, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. (KOVED).

Dá se očekávat, že největší zájem mezi cykloturisty bude o spoj, který od 3. července do 28. září bude jezdit o volných dnech, tedy vždy v sobotu, v neděli a o státních svátcích. „Autobus vyjede v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně a přes Velké Karlovice a Bumbálku vyveze cyklisty až na Pustevny (v 10.17 hodin), odkud se otevírá možnost vyrazit na Radhošťskou cyklotrasu nebo Radegastův okruh,“ říká dopravní specialista společnosti KOVED Ing. Miroslav Fusek. Stejnou trasou se pak cyklobus vrátí zpátky do Vsetína.

Po celé prázdniny, tedy od 1. července do 31. srpna, vyrazí cyklobus na Vsetínsko i v pracovní dny. „Ve všední dny vyjede autobus s přívěsem na kola v 8.35 hodin z autobusového nádraží ve Vsetíně přes Velké Karlovice na Bumbálku. Odtud se vrátí do Velkých Karlovic na Podťaté, na rozcestí Soláň vyčká na vlak od Vsetína (odjezd ze Vsetína 9:55, příjezd Velké Karlovice-zastávka 10:39) a pak přes Hutisko-Solanec zamíří do Rožnova pod Radhoštěm. V srpnu pak cyklobus vyjede ještě ve 12.20 z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašskou Bystřici a Dušnou zpátky do Vsetína,“ představuje trasu Ing. Fusek.

Každý cyklobus může přepravit až 22 jízdních kol, cena za přepravu kola je 15,- Kč. Kola navíc běžně přepravují i vlaky mezi Vsetínem a Velkými Karlovicemi (za 30,- Kč), takže je možné kombinovat přepravu cyklobusem a po železnici.

„Věříme, že tato nabídka turisty osloví a bude během letní sezóny vyhledávaná. Jestli se osvědčí, v příštím roce nabídku cyklobusů rozšíříme i na další linky,“ uzavírá Ing. Martin Štětkář.

 Jan Malý (KOVED)

Fotogalerie