Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Soutěžní anketa Alej roku 2021 hledá po jedenácté nejkrásnější alej nebo stromořadí v Česku!

Sdružení Arnika – Centrum pro podporu občanů, česká nezisková organizace spojující jedince usilující o lepší životní prostředí, pořádá v roce 2021 již jedenáctý ročník ankety Alej roku, soutěž o nejkrásnější alej nebo stromořadí v Čechách.

         Aleje a stromořadí jsou nedílnou součástí české krajiny. Z přírodního i kulturního hlediska jsou nenahraditelné. Právě prostřednictvím ankety Alej roku se snaží sdružení Arnika na význam alejí a stromořadí upozornit a přispět tak nejen k jejich zachování, ochraně a péči, ale také podnítit veřejnost k jejich nové výsadbě.

     Do aktuálního ročníku soutěže se můžete zapojit i vy! Stačí, když zašlete 1-3 fotografie vyfocené aleje nebo stromořadí spolu s krátkým popisem či příběhem prostřednictvím nominačního formuláře na www.alejroku.cz. Vaši alej nebo stromořadí můžete nominovat do 26. 10. 2021, poté o vítězce rozhodne široká veřejnost v internetovém hlasování. Výsledky ankety budou zveřejněny v polovině ledna 2022. Bude vyhlášeno 14 regionálních vítězek a jedna celonárodní Alej roku 2021. Na nominující vítězných alejí čekají ocenění, a to jak v podobě diplomů, tak dárkových balíčků od sponzorů. Nominující celonárodní vítězky vyhraje let balonem. Patroni soutěže navíc vyberou tři nejkrásnější fotografie, které budou oceněny fotoaparátem nebo tiskárnou.

          Přihlásit můžete alej nebo stromořadí z vašeho blízkého okolí nebo alej, kterou jste objevili na svých cestách po české krajině a která vás zaujala pro svou krásu nebo příběh s ní spjatý. Podělte se o krásu i s ostatními a nominujte je do ankety Alej roku 2021.

 

Klára Ondrigová

koordinátorka ankety Alej roku 2021

Arnika - centrum pro podporu občanů