Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Prostřednobečvanka vyhrála opavské kolo Czech Junior Cupu

Lada Srovnalová z Prostřední Bečvy a členka JK Valašsko zaznamenala o posledním srpnovém víkendu velký úspěch. Podařilo se jí s klisnou Campari zvítězit ve finálovém závodě Czech Junior Cup v parkurovém skákání.  

Czech Junior Cup (CJC) je prestižní seriál pro mladé jezdce do 18 let, který je součástí Českého skokového poháru. Své síly v něm měří mladé naděje parkurového skákání. Seriál začíná v dubnu a končí na konci září. Opava byla od 24. do 26.  srpna v pořadí devátou zastávkou.

Každé kolo má dvě kvalifikační soutěže a 20 nejlepších dvojic z každé kategorie postupuje do finále. Lada Srovnalová (15 let), reprezentující JK Valašsko, absolvovala kvalifikační soutěž - parkur ve výšce 115 cm, kdy rozhodčí hodnotili styl jezdce. Díky bezchybné jízdě a největšímu počtu získaných bodů tuto kvalifikaci s přehledem vyhrála. Do finále nastoupilo 29 dvojic - jezdců a koní, které byly rozděleny do dvou věkových kategorií: 14-15 let a 16-18 let. Ve finále se obě kategorie vyhodnocovaly současně, ale starší jezdci měli handicap - absolvovalli parkur o 5 cm vyšší. Parkur v základním finálovém kole pro věk 14-15 let byl ve výšce 120 cm. Ladě Srovnalové se podařilo v těžkých povětrnostních podmínkách trasu absolvovat bezchybně. S nejrychlejším časem tak suveréně postoupila do rozeskakování, společně s dalšími pěti dvojicemi. Tady jela opět čistě a celé finále vyhrála. Rozeskakování a vyhlášení vítězů můžete zhlédnout na záznamu EquiTV. Lada Srovnalová pro Českou televizi uvedla, že parkur byl zajímavě postavený. Ze svých soupeřek měla respekt především z důvodu, že měly dva koně a parkur mohly jet dvakrát.

Ladu o prvním zářijovém víkendu čeká Oblastní Mistrovství Severní Moravy v parkuru v Nových Zámkách, kterého se opět zúčastní s klisnou Campari. O víkendu  14.-16. září bude Český skokový pohár hostit nedaleké město Frenštát pod Radhoštěm. K vidění zde budou ti nejlepší čeští parkuroví jezdci. Srovnalová se i zde zúčastní seriálu Czech Junior Cup. Držme jí palce.

Fotogalerie