Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Ohlédnutí za pohádkovým lesem

“Čarujeme, čarujeme, když do lesa vstupujeme. Jdeme cestou, tam a zpátky, s čarodějem do pohádky.”  

Tímto zaklínadlem jsme začarovali všechny dětské i dospělé účastníky na prvním ročníku Pohádkového lesa, který se konal v Kněhyních 31. 8. 2018. Akce přilákala rodiny z širokého okolí a aktivit v lese se účastnilo mimo 200 dětí i 40 dospělých. Na každém stanovišti byly připraveny úkoly jak pro děti, tak pro dospělé a jsme rádi, že na chvíli si s námi hrály celé rodiny. Celkový počet byl přes 400 účastníků.

 
Děkujeme Vám, kteří jste s námi vydali do pohádky. A obrovské díky patří všem, kteří nám pomáhali s přípravami a organizací celé akce. O úspěšný průběh akce se postaralo 30 dobrovolníků.
Pohádkový les zaštítila rožnovská Montessori školka Na vlně. Ta dětem i rodičům naznačila, jak se vlastně v Montessori školce pracuje a nechala je vyzkoušet některé zajímavé pokusy na vlastní kůži – jak funguje váha, kladka nebo naše smysly - čich a chuť.
Celým lesem účastníky provázel čaroděj, který je neustále povzbuzoval, radil jim a dával pozor, aby nikdo nezakopl o bludný kořen a dostal se v pořádku do cíle. Tam se dětští účastníci dočkali kupy odměn. Dobrých, zdravých, sportovních a veselých. Místo klasických bonbónů tu byl pytlíček sušenek od české bio pekárny Zemanka. Od maminek z Bečev ručně vyráběné větrníky, různé balónky, veselé drobnosti. Všechno co kouzelník ve světě objevil. To vše jsme si mohli dovolit také díky sponzorským darům mnoha firem z okolí a velké podpoře obce Prostřední Bečva. Jsme rádi, že v nás věřili. Děkujeme.
Na akci bylo připraveno zdravé občerstvení od zdravé výživy Vesta z Rožnova pod Radhoštěm a domácí limonády od rodiny Zajícovy z Horní Bečvy. Těší nás jejich nadšení a úžasná ukázka toho, jak se můžeme zdravě stravovat, aniž bychom se zásadně omezovali. Všichni se totiž oblizovali až za ušima.
Když jsme se dětí ptali, co se jim líbilo nejvíce, tak si nemohly vybrat. Prý se jim líbilo všechno. Po akci jsme dostávali od rodičů jednu nadšenou reakci za druhou a tak Vám slibujeme, že příští rok se do toho pustíme znovu. Protože náročná příprava byla odměněna smíchem a úsměvy všech dětí. A to za to přece stojí.
Za organizační tým manželé Hollainovi


 

Fotogalerie