Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Prostřední Bečva přivítá léto obecními slavnostmi

V sobotu 22. června proběhnou Obecní slavnosti Prostřední Bečvy. Hned první ročník láká na zajímavý hudební program a řadu aktivit pro děti. Akce se odehraje na návsi a fotbalovém hřišti Prostřední Bečva. Z organizačních důvodů bude centrum obce v sobotu a neděli do 12.00 uzavřeno.

Odpolední program otevře pásmo Základní školy Prostřední Bečva s tanečním a hudebním vystoupením. Školáci se svými učitelkami pro tuto příležitost také připravili výstavu v šindelovém domečku, na které jsou ke zhlédnutí jejich výtvory a fotografie ze školních akcí. V 15.00 hod Divadlo Toy Machine sehraje loutkovou pohádku Kocour v botách, při které se pobaví děti i dospělí. Starší publikum ocení Záhořany – místní dechovou kapelu, na které naváže vystoupení olomouckého žongléra a baviče Jana Levitare Hlavsy. Hudebním tahákem bude skupina Poetika s radiovými hity jako Zkouším žít nebo Každou vteřinou. Na své si ale přijdou i vyznavači folku a bigbítu s valašskomeziříčskou skupinou Docuku. Pro neúnavné bude v pozdních nočních hodinách hrát DJ Adamico.

Pořadatelé z obce zapojili při organizaci i místní spolky, které připravili doprovodné aktivity pro děti. Na vyzkoušení bude chůze na chůdách, střelba z praku, zábavná zdravověda, výroba placek, malování na obličej, tvarování balónků, ukázka hasičské techniky, jízda na koních, bubnování nebo lávka přes Bečvu. Doprovodný program poběží od 14.00 do 18.00 na fotbalovém hřišti a jeho blízkém okolí.

Před večerním hudebním programem bude vyhlášena nejlepší prostřednobečvanská pálenka v kategoriích slivovica, jabkovica, ostatní pálenka a celkový šampion. Pálenky vybírala porota z 27 přihlášených vzorků.

Místní spolky také připravily stánky s občerstvením. Novinkou bude použití vratných kelímků s originálním potiskem, který přímo pro obec vytvořil Ladislav Krajča. Prostřední Bečva tak chce přispět k minimalizaci jednorázového nádobí, které se na venkovních akcí používá.

Slavnosti se odehrávají za každého počasí a vstup je zdarma.

Program (náves)
14.00 zahájení
14.15 vystoupení ZŠ
15.00 Divadlo Toy Machine: Kocour v botách - divadlo pro děti
16.00 Záhořané
18.00 Jan Levitare Hlavsa - Cirkus Levitare: žonglérské vystoupení + workshop
19.30 Docuku
21.30 Poetika
23.00 DJ Adamico - taneční zábava
(FB událost.)

Alena Srovnalová, T 603 226 170, E místostarosta@prostrednibecva.cz

Fotogalerie