Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

V pátek 16. 8. projede Prostřední Bečvou cyklistický závod Czech tour

Na pátek 16. 8. je naplánovaná 2. etapa Olomouc - Frýdek-Místek měřící 206,8km. Předpokládaný čas průjezdu pelotonu naší obcí mezinárodního cyklistického závodu Czech Tour je 16. srpna 2019 ve 14:14 - 14:30 hod. Závodníci přijedou z Pusteven a zamíří přes Hutisko-Solanec do Velkých Karlovic.

Czech Tour 2019 se v letošním roce uskuteční od 15. do 18. srpna. Odstartuje časovkou družstev v Ostravě a bude pokračovat etapami v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, kterým velice děkujeme za podporu této významné mezinárodní sportovní akce. Největší český mezinárodní etapový závod bude mít opět centrum v Olomouci, ale program etap dozná změn.

První úvodní etapa, kterou je tradičně časovka týmů, se přesouvá do centra Ostravy, která nabídne příznivcům cyklistiky nezapomenutelný zážitek. Technický okruh měřící 18,6 kilometru povede architektonicky zajímavou částí města, se startem a cílem v Trojhalí a krátkým stoupáním okolo Radvanic. "Můžeme říci, že tak atraktivní časovku centrem města jsme ještě neorganizovali a je to nová výzva," říká šéf pořadatelského týmu v TTV sport group CZ Jaroslav Vašíček. Do Ostravy se světová cyklistika vrací po třiadvaceti letech. Když v roce 1996 vyhrál Steffen Wesemann etapu Závodu míru ze Ziwyece do Ostravy, nikdo nečekal, že toto město se dočká světové cyklistiky až za tolik let. A pořadatelé rozhodně nezapomenou ani na nejmenší diváky. Během dne budou mít děti možnost se zúčastnit závodů na dětských kolech a ty nejmenší na odrážedlech, kdy budou soutěžit O pohár hejtmana Moravskoslezského kraje. V Trojhalí bude probíhat dětský den, kde na děti čeká skákací pirátská loď, skákací autobus a dětský koutek se soutěží. Po skončení časovky týmů, bude vylosován dětský výherce kola Scott. Ceny dětem předají osobnosti českého sportu, a to legenda světového hokeje Dominik Hašek a lyžařka Šárka Záhrobská-Strachová, mistryně světa ve slalomu a držitelka bronzové olympijské medaile. Skvělou podívanou pro časovku, ale i další náročné kilometry zaručují týmy, které přijedou do Ostravy přímo z Tour de France. Budou to jezdci stájí Bora-Hansgrohe a Mitchelton Scott. Mezi dalšími 19 světovými týmy na startu časovky Czech Tour 2019 bude naši cyklistiku reprezentovat špičkový český tým Elkov Author s mistrem ČR Františkem Sisrem.

Začátek druhé etapy z Olomouce do Frýdku-Místku je shodný až po Pustevny s předchozími roky. Ale dále dojde k zásadní změně. Za Pustevnami prověří kvalitu jezdců Soláň, Velké Karlovice, Bumbálka a také závod projede přibližně 2,5 kilometru po Slovensku. Dále následuje Bílá, Palkovice a okruhy ve Frýdku-Místku s cílem na Radničním náměstí.

Třetí etapa z Olomouce do Uničova je taková hanácká klasika. "Pojedeme přes Konice, Loštice, Bouzov, Litovel a na závěr tři desetikilometrové okruhy okolo Uničova s cílem na Dukelské ulici, kde slavil v minulosti své první profesionální vítězství v Evropě Kolumbijec Fernando Gaviria, dnešní super star světové cyklistiky" pokračuje Vašíček.

Finále podniku první kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) se odehraje z Mohelnice do Šternberka. A Jesenické vrcholy poslední den prověří dokonale peloton: Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Videlské sedlo, stoupání na Lyru mají mezi cyklisty respekt. A na závěr opět tři okruhy, včetně stoupání na Ecce Homo, které tradičně závodní pole dokonale roztrhá. Tam s největší pravděpodobností vzejde vítěz Czech Tour 2019.

Program Czech Tour 2019:
15. srpna: Ostrava - týmová časovka na 18,6 km (start: 17:00)
16. srpna: Olomouc (start: 11:30) - Frýdek-Místek 212 km (cíl cca 16:35)
17. srpna: Olomouc (start: 11:00)  - Uničov 173 km (cíl cca 15:20)
18. srpna: Mohelnice (start: 10:30) - Šternberk 178 km (cíl cca 15:10)