Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Nová mapa turistických tras - PUSTEVNY

Sedm míst, ze kterých je možné bez auta vyrazit na Pustevny nebo vrchol Radhoště, nabízí nová mapa. Jako nástupní místa navrhuje Rožnov pod Radhoštěm, Frenštát pod Radhoštěm, Ráztoku v Trojanovicích, Kunčice pod Ondřejníkem, Čeladnou a Prostřední či Dolní Bečvu.

Autoři sledovali jasný cíl. Poukázat na to, že na Pustevny a Radhošť se dá dostat také jinak než autem. "Které na přeplněném parkovišti nahoře stejně není kde zaparkovat," upozornil starosta Rožnova Radim Holiš.
Město a odborníci na cestovní ruch se tímto způsobem rozhodli pomoct Pustevnám, které velmi často kolabují pod náporem návštěvníků. Ti obvykle během chvíle zaplní parkoviště pod vrcholem a auta pak odstavují i podél cesty na zcela nevhodných místech. Ukázněnější návštěvníci Beskyd využijí odstavná parkoviště v Prostřední Bečvě a kyvadlovou autobusovou dopravu. Ani tady ale nejsou kapacity dostatečné.
Proto vznikl popis různých jiných přístupových cest. Trasy se liší svou náročností, zdolat se dají pěšky, ale třeba i s dětským kočárkem nebo na kole.
"U každého z míst je uvedeno, kde se dá zaparkovat, případně kam je dobré dojet vlakem nebo autobusem a kudy vyrazit na hory," popsal Holiš.
Ručně kreslená mapka nemá za cíl suplovat podrobné turistické mapy. Od poloviny června je k dispozici zdarma ve všech turistických informačních centrech po celém území v podhůří Beskyd.

Fotogalerie