Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Ohlédnutí za slavnostním otevřením...

...pavilonu ZŠ, víceúčelového hřiště a zahrady u MŠ.

V první polovině roku 2020 se Obci Prostřední Bečva podařilo dokončit tři velké projekty, které díky koronavirové krizi mohla představit občanům až nyní. Největší počin je nový pavilon u Základní školy, ve kterém jsou dvě učebny – počítačová a jazyková, jež slouží také pro volnočasové aktivity dětí.  Součástí přístavby je i letní učebna s umístěním na terase. Jazyková učebna je orientována na jih prosklenou fasádou a krytou terasou. Přímo tak navazuje na exteriér školní zahrady. Ve vstupní hale je prostor pro odkládání věcí a hygienické zázemí. Vstup do novostavby je samostatný z místní komunikace nebo vnitřní propojovací chodbou. Pavilon postavila společnost Commodum dle projektu architektů z ateliéru Henkai architekti. Obec na novostavbu získala dotaci 6,5 mil. korun.

Převážně dětem budou sloužit také další dvě stavby – hřiště a zahrada u mateřské školy, na které obec získala dotaci ve výši 5,5 mil. Kč. Hřiště je určeno pro florbal, volejbal, nohejbal nebo malou kopanou. U přírodní zahrady byla realizována 1. etapa, jejímž dominantním prvkem je altán s plachtovým zastřešením a vyvýšený chodník na hraně dřeva. Stavba 2. etapy je plánována na příští rok, zahrada bude obohacena o bahniště nebo bludiště z vrbového proutí. Projektantem přírodní zahrady je Ondřej Nečaský, realizátorem firma Navláčil.

Slavnostní otevření proběhlo v pátek 26. června. Na hřišti zacvičily děti z mateřské i základní školy. V jazykové učebně pak žáci 5. třídy sehráli Popelku v angličtině.

Foto: Ondřej Bartošek a vlastní foto

Fotogalerie