Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

"Databáze pomoci" - staňte se dobrovolníkem či brigádníkem v soc. službách

Situace v sociálních službách ve Zlínském kraji, kdy se některé sociální služby potýkaly či se ještě v budoucnu mohou potýkat s personální nejistotou v souvislosti s koronavirovou krizí, přivedla Zlínský kraj k potřebě předložit jednotné místo, kde lze jednoduše vyhledat, které zařízení či soc. služba aktuálně potřebuje pomoci se zajištěním péče o potřebné.

Rádi bychom Vás informovali, že od minulého týdne funguje tzv. Databáze pomoci.

 

Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje, jež zřizuje a provozuje Charita Uherský Brod, nabízí na svých webových stránkách možnost inzerovat potřeby a požadavky organizací z celého Zlínského kraje, a rovněž možnost nabídnout svou pomoc pro zájemce o dobrovolnictví, brigádu či studijní praxi.

 

Pokud by jste věděli o někom, kdo chce nabídnout svou pomoc a zapojit se jako dobrovolník, brigádník či praktikant, pouze neví kde a jak je možné pomáhat, je možné ho odkázat na tuto Databázi pomoci ZDE. Tento zájemce poté kontaktuje osobu uvedenou v databázi u činnosti, která jej zaujala. Pokud by zájemce nenalezl vhodnou nabídku, je možné vyplnit formulář Chci pomáhat, který se nachází na webových stránkách u Databáze pomoci. Tím bude zájemce zařazen do databáze pomáhajících, která je neveřejná.

 

K tomuto rovněž vyšla tisková zpráva Zlínského kraje, viz: Kraj spustil digitální databázi poptávky po dobrovolnické pomoci | Zlínský kraj

 

V případě dotazů je možné kontaktovat vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Zlínského kraje Mgr. Janu Haluzovou (724 651 281, jana.haluzova@uhbrod.charita.cz) nebo Ing. Janu Petříkovou z Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje (577 043 335, jana.petrikova@kr-zlinsky.cz).