Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Přístup na Pustevny – informace pro řidiče

Pustevny patří k nejnavštěvovanějším místům Zlínského kraje a průjezd obcí Prostřední Bečva je pro motorizované návštěvníky nevyhnutelný. Prosíme všechny, aby na Pustevny nejezdili, pokud je parkoviště obsazené, resp. zbývá pár míst (viz. www. prostrednibecva.cz). Na příjezdu se tvoří dlouhé kolony, v obci kolabuje doprava, místní komunikace jsou blokované odstavenými auty řidičů, kteří porušují dopravní pravidla a předpisy.

Při příjezdu vlastním vozem můžete zaparkovat na parkovišti na Pustevnách (150 Kč / den). Velkokapacitní parkoviště se ve volných dnech (svátky, prázdniny) rychle zaplní. Sledujte proto informační tabule dole v obci (viz. https://mapy.cz/s/batudodana), které zobrazují obsazenost parkoviště. Aktuální obsazenost lze dohledat také na homepage prostrednibecva.cz. Pokud je dopoledne volných 30 míst a méně je velmi pravděpodobné, že brzy dojde k zaplnění parkoviště auty, které jsou teprve na cestě – v tomto případě už nejezděte na Pustevny! Pozor! Při souvislé sněhové pokrývce (v zimě téměř vždy) je potřeba mít nasazené řetězy. V obci dodržujte maximální povolenou rychlost 50 km/h, projíždíte oblastí se zvýšeným pohybem chodců.

Pustevny můžete navštívit také:

  • Hromadnou dopravou – z Rožnova pod Radhoštěm jezdí přímé autobusy až na Pustevny. Od ledna 2021 budou jezdit v hodinovém intervalu. Doporučujeme nastoupit v Rožnově pod Radhoštěm, obec Prostřední Bečva v tuto chvíli nedisponuje dostatečnými parkovacími kapacitami.
  • Lanovkou – z Trojanovic, i nyní je v provozu dle své běžné otevírací doby: https://www.pustevny.cz/cenik-lanovky/. U lanovky v Trojanovicích jsou velkokapacitní parkoviště, kde lze pohodlně zaparkovat.
  • Pěšky – po červené turistické značce z Rožnova pod Radhoštěm, po zelené z Dolní Bečvy, po modré/zelené z Prostřední Bečvy, po modré z Trojanovic, po zelené z Kunčic p.O.

Děkujeme, že jste ohleduplní k lidem, kteří zde žijí.

Alena Srovnalová, místostarostka obce