Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Cyklistický silniční závod „Beskyd Tour“

Cyklistický silniční závod „Beskyd Tour“
Datum konání: 25. 6. 2022

Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost, jede se výhradně na silnici a má dvě trasy. Kratší 121km s převýšením 2100m a delší, měřící 163 km s převýšením 2900m.

Obě trasy startují společně a ihned po startu cyklisty čekají dva kopce s dvěstěmetrovým převýšením, Bílý kříž a Konečná, které by měly zajistit rozředění pelotonu a tím i větší bezpečnost závodníků, což je hlavním přínosem oproti původní trase.

Z Konečné se peloton poprvé dostává na Slovensko, ale brzy se vrací na Moravu a to poměrně neznámým průsmykem nad obcí Kelčov, kde si cyklisté užijí krátkého úseku s 16% stoupáním. Poté se ocitají znova na Bílé, kde na 52. kilometru najdou první občerstvovačku. Pak následují tři kopce z nichž ten třetí jsou známé Pustevny, s výškou 1024 m.n.m. nevyšší vrchol trasy, s prémií a další občerstvovačkou. To již jsou cyklisté na 95.km a po sjezdu do Prostřední Bečvy se rozdělí na krátkou a dlouhou trasu.

Krátkou již čeká jen šestnáct kilometrů s dvěstěmetrovým převýšením přes Hlavatou do cíle, dlouhou však další tři vrcholy, Soláň,na 134.km Kasárne s prémií a třetí občerstvovačkou, a Bumbálka. Pak již jen 11 kilometrů sjezdu do cíle na Bílé.

Přes Prostřední Bečvu budou závodníci projíždět z Pusteven směr Hutisko-Solanec v předpokládaném čase 11:30-15:00 hod.

http://www.beskydtour.cz/

Fotogalerie