Načítám

Cyklostezka Bečva

Základní informace


Cyklostezka Bečva prochází údolím řeky Bečvy a mohou si ji projet i začínající a méně zdatní cyklisté. Od pramenů Bečvy je provedou dva úseky – Rožnovská Bečva začíná na Horní Bečvě, Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích. Sbíhají se ve Valašském Meziříčí, odkud cyklostezka míří až k soutoku Bečvy s řekou Moravou u Tovačova.

 

Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Zbytek trasy je veden po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a jen minimum trasy zatím musíte absolvovat po silnicích. I tady se však připravují projekty, které zajistí, že od pramenů Vsetínské a Rožnovské Bečvy až po soutok Bečvy s řekou Moravou budete moci projet bez obav z automobilové dopravy.

Co můžete cestou vidět?

Je toho mnoho. Namátkou vzpomeňme krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu nebo soustředěné v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete navštívit muzea, zámky a hrady. Podrobnosti hledejte na našem webu.

www.cyklostezkabecva.cz/www.facebook.com/cyklostezkabecva/www.instagram.com/cyklostezkabecva/