Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Brána Pusteven

Brána Pusteven

Výchozí bod na Pustevny – Prostřední Bečva

Vítejte na místě, které je symbolem Beskyd. Na místě, které vás okouzlí pohledy do krajiny, na místě, kterému dal nezaměnitelnou podobu slovenský architekt Dušan Samo Jurkovič.

Vedle secesních lidových staveb tady dnes najdete moderní zázemí poskytující služby, které si jedno z nejnavštěvovanějších míst České republiky zaslouží.

Adresa: Prostřední Bečva 768, 756 56 Prostřední Bečva

Kontakt: pustevny@prostrednibecva.cz , tel. 607 849 671,

instagram , facebook , www.branapusteven.cz

Otevírací doba:

duben - květen

Po ZAVŘENO

Út - Pá                   10.00 – 15.00

So - Ne              09.00 – 16.00

Veřejné WC otevřeno denně od 08.00 do 16.00 hod.

Parkování – informace o obsazenosti parkoviště

Informace o parkovišti včetně ceníku. (link: https://www.prostrednibecva.cz/turistika/parkoviste-pustevny)

Brána Pusteven

Stavba definuje jakousi opačnou vstupní bránu na jedno z nejoblíbenějších míst Beskyd. Na místě najdete symbolickou zvoničku, u které je dlážděná cesta s povrchem z přírodního kamene. Samotná budova je novým zázemím pro turisty a navazuje na stávající parkoviště. Najdete tady zastávku pro autobus, zázemí pro obsluhu parkoviště, veřejné WC, ale i velkorysý uzavřený prostor s informačním centrem, který slouží zároveň jako čekárna. Prosklená část budovy a ochoz na její východní části vám nabídne nádherný výhled do krajiny.

Otevřete bránu Pusteven a nezapomínejte na to, že jde o dědictví nevyčíslitelné hodnoty. 

Navštivte toto jedinečné poutní místo obklopené krásnou přírodou a vydejte se nejen za poznáním tradiční lidové architektury, ale dnes už i moderních staveb, které symbolicky a přirozeně oddělují klasický pohled na Pustevny.

Projekt Brána Pusteven byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj a finanční podpory Zlínského kraje a Fondu Pusteven.

Fotogalerie