Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

CYKLISTICKÝ SILNIČNÍ ZÁVOD „BESKYD TOUR“

CYKLISTICKÝ SILNIČNÍ ZÁVOD „BESKYD TOUR“

Dne 25.6.2022 bude Prostřední Bečvou projíždět cyklistický závod "Beskyd Tour".

Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost, jede se výhradně na silnici a má dvě trasy. Kratší 121km s převýšením 2100m a delší, měřící 163 km s převýšením 2900m.

Obě trasy startují společně a ihned po startu cyklisty čekají dva kopce s dvěstěmetrovým převýšením, Bílý kříž a Konečná, které by měly zajistit rozředění pelotonu a tím i větší bezpečnost závodníků, což je hlavním přínosem oproti původní trase.

Z Konečné se peloton poprvé dostává na Slovensko, ale brzy se vrací na Moravu a to poměrně neznámým průsmykem nad obcí Kelčov, kde si cyklisté užijí krátkého úseku s 16% stoupáním. Poté se ocitají znova na Bílé, kde na 52. kilometru najdou první občerstvovačku. Pak následují tři kopce z nichž ten třetí jsou známé Pustevny, s výškou 1024 m.n.m. nevyšší vrchol trasy, s prémií a další občerstvovačkou. To již jsou cyklisté na 95.km a po sjezdu do Prostřední Bečvy se rozdělí na krátkou a dlouhou trasu.

Krátkou již čeká jen šestnáct kilometrů s dvěstěmetrovým převýšením přes Hlavatou do cíle, dlouhou však další tři vrcholy, Soláň,na 134.km Kasárne s prémií a třetí občerstvovačkou, a Bumbálka. Pak již jen 11 kilometrů sjezdu do cíle na Bílé.

Přes Prostřední Bečvu budou závodníci projíždět z Pusteven směr Hutisko-Solanec v předpokládaném čase 11:30-15:00 hod.

http://www.beskydtour.cz/

Fotogalerie