Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Prezident Petr Pavel na Pustevnách

Prezident Petr Pavel na Pustevnách

Ve dnech 16. a 17. dubna se koná oficiální návštěva prezidenta republiky Petra Pavla Zlínského kraje. Pan prezident si ve svém nabitém programu našel čas na návštěvu Pusteven, která proběhla v úterních podvečerních hodinách. Po návštěvě prezidenta Masaryka v roce 1928, to byla teprve druhá oficiální návštěva prezidenta republiky v naší obci.

Po příjezdu k Libušínu se pan prezident seznámil se starosty Mikroregionu Rožnovsko a společně jsme se za doprovodu ostatních vydali na procházku k soše Radegasta. Ještě než jsme se stačili rozejít obklopili pana prezidenta přítomní lidé a chtěli se fotit, případně podepisovat připravené předměty. Pan prezident nikoho neodmítl a všem ochotně vyšel vstříc.

Následně již začala samotná procházka, která se nesla v opravdu sportovním duchu, protože tempo, které pan prezident nasadil bylo docela ostré. S hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem jsme panu prezidentovi přiblížili samotné Pustevny a jejich rozvoj a pak už se témata rozhovorů nesla spíše v neformálním duchu. Došla řeč na motorky, které pan prezident vlastní celkem 3, přičemž jedna z nich je známá Jawa “Konopnice”. Dozvěděli jsme se také, že si každoročně nakládá vlastní kysané zelí a běžně chodí nakupovat potraviny, čemuž se přihlížející vždy diví, protože mají představu, že na nákupy prezident nechodí.

U sochy Radegasta došlo na společné fotografování a následoval návrat zpět na Pustevny, kde nás v Libušíně čekala slavnostní večeře. K tanci a poslechu hrál soubor Troják z Valašské Bystřice. Podávaly se strapačky se zelím a strapačky s bryndzou, které má pan prezident mezi oblíbenými jídly a samozřejmě nemohla chybět ani výborná slivovice a pivo Radegast.

Atmosféra celého setkání se těžko popisuje, ale asi by se dala shrnout slovy neuvěřitelně neformální, přátelská a pozitivní. Na závěr celého setkání pan prezident napsal do knihy návštěv Libušína toto: “Už dlouho jsem nezažil tak příjemný večer, navíc v tak krásném prostředí. Moc děkuji. Petr Pavel”.

 

Radim Gálik

starosta

Fotogalerie