Informace: +420 571 643 229 | online podatelna | online dotaz

Prostřednobečvanské gruntování - ohlédnutí

Prostřednobečvanské gruntování - ohlédnutí

První dubnovou sobotu proběhla již tradiční akce Prostřednobečvanské gruntování, ke kterému se sešla téměř padesátka dobrovolníků. Dobrá vůle našich občanů i dobré počasí jistě přispěly k této rekordní účasti. Celá akce se konala v rámci celorepublikové „Ukliďme Česko“.

 

Dobrovolníci nebo jejich zástupci se sešli v 9.00 u bufetu U kurtů, který je v blízkosti koupacího biotopu Prostřední Bečva. Zde se již od 8.00 hodin činili hasiči ze středu, kteří čistili koupací vanu, tak abychom stihli vše včas připravit na sezonu. Ale zpět ke gruntování. Největší organizovanou skupinu vypravili kněhyňští hasiči. Odpadky po celých Kněhyních sbírala dvacítka dospělých a dětí. V Kněhyních nechyběli ani Ludvíkovi, kteří jako každý rok čistili příkopy a zastávky od Zavadilky k odbočce k bývalému kravínu.

Okolo chodníků, cyklostezky a bočních cest ve středu a dolním konci chodili rodiče se svými dětmi nebo jednotlivci. Mám radost, že v dlouhodobém horizontu volně pohozených odpadků ubývá. Jde vidět, že o své okolí pečujeme pravidelně a už tak často nenacházíme černé skládky a velké kusy odpadu typu pneumatiky, elektrospotřebičů apod.. Velkou radost mi také dělají děti, které se akce pravidelně účastní. Letos zaslouží pochvalu skupinka, která společně gruntovala celý týden a na svých vycházkách v okolí školy nasbírala několik plných igelitek.

Ještě jednou děkuji všem účastníkům, že jim není lhostejné jejich okolí a přišli pomoc s úklidem. Za rok se těším na viděnou.

Alena Srovnalová, místostarostka obce

Fotogalerie